Силен финален щурм донесе успех на Ботев Пловдив над Арда

арда ботев пловдив
19:05, 18.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Ботев Пловдив победи Арда с 2:0 в мач от 20-ия кръг на родния футболен елит. Резервата Антоан Бароан даде аванс на гостите, а автогол на Милен Стоев сложи края на сблъсъка.

През първото полувреме единственият точен удар бе на сметката на пловдивчани. Дилън Мертенс стреля извън наказателното поле, но Християн Василиев спаси.

След почивката изстрелите зачестиха. Хидайет Ханкич отрази шутове на Тонислав Йорданов и Светослав Ковачев. Втората част бе белязана и от инцидент след като факла удари Иван Коконов, но за щастие футболистът не пострада.

В 71-ата минута Димитър Тонев и Антоан Бароан се появиха в игра, а броени минути по-късно двамата комбинираха, за да открият резултата. Полузащитникът изведе французина сам срещу вратаря, а нападателят не сгреши след удар по земя в далечния ъгъл.

В добавеното време Антоан Бароан стреля към противниковата врата. В опит да блокира удара Милен Стоев си отбеляза автогол и оформи крайния резултат.

Наставникът на кърджалии Стамен Белчев отбеляза мач №100 в елитния шампионат.

Ботев Пловдив заема 3-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Арда е 9-и с 22 пункта.

Земеделският министър: Дърва за огрев на преференциални цени ще има достатъчно
Кирил Милов е финалист на турнира "Дан Колов – Никола Петров"