Силен Монако разгроми Цървена звезда и излезе начело в Шампионската лига

Монако дели първото място в Лига 1 заедно с отбора на Пари Сен Жермен и няма загуба във всички турнири от началото на сезона,

силен монако разгроми цървена звезда излезе начело шампионската лига
Снимка:
21:55, 22.10.2024

Монако продължи със силното си представяне от началото сезона и постигна втора победа в Шампионската лига, която го изкачи начело в класирането.

Монегаските победиха категорично Цървена звезда с 5:1 на стадион "Луи Втори" в Княжеството и вече имат седем точки пред Борусия Дортмунд, Брест, Бенфика, Байер Леверкузен, Ливърпул, Астън Вила и Ювентус, които са с по 6 точки.

Такуми Минамино откри резултата в 21-вата минута. Шериф Ндиайе изравни от дузпа в 27-ата, но в добавеното време на първата част Брийл Емболо върна преднината на домакините. Вилфрид Синго увеличи с великолепен гол в 54-тата минута, а с второто си попадение Минамино (70’) направи 4:1. Магнес Аклиуш оформи крайния резултат в добавеното време. Победата на Монако можеше да бъде още по-изразителна, но попадение на Емболо бе отменено, а на два пъти гредите спираха домакините.

Цървена звезда загуби и трите си срещи до момента в Шампионската лига и няма победа в най-престижния турнир на УЕФА в 13 поредни мача.