Силна Борислава Христова и нова победа за Жирона в Еврокъп

от Веселин Михайлов
23:36, 16.10.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Снимка:

Борислава Христова и Жирона увенчаха представянето си в Еврокъп с още една победа, която е втора поред. Пред своя публика българката и нейните съотборнички надделяха над Ла Молизана Кампобасо със 74:66 в мач от втория кръг в група L.

Баскетболистките на Роберто Игнес могат да се похвалят с две победи и все още не познават вкуса на загубата във втората по сила надпревара при жените, като оглавиха класирането в групата.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Домакините демонстрираха по-добра игра от самото начало и след 10 минути игра се добраха до разлика от 5 точки. На свой ред гостите отговориха във втората част, в която се оказаха устремени към обрата и на голямата почивка светлинното табло светеше при 35:30 за тях.

Макар че третият период премина при поделено надмощие, испанките успяха да изковат точка аванс в неговия край. Във финалната десетка тимът от Жирона най-сетне поведе с по-сериозна преднина и до края не погледна назад.

Христова бе селектирана в стартовата петица и оправда доверието на своя треньор. Българската националка изигра ключова роля за успеха и постави името си сред реализаторите. Крилото завърши с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции за 28 игрови минути. При стрелбата си тя бе 4/9 от близка дистанция, 3/8 зад арката и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Клоуи Биби бе над всички за испанките с 21 точки и 9 борби.

Палас Кунаий-Акпана и Кю Морисън отвърнаха с по 17 точки за италианките, като първата приключи и с 16 борби.

След седмица (23 октомври) Христова и компания ще пътуват до Унгария за гостуване на Печ.