Фериботи и товарни кораби остават на котва поради силни морски бури в Гърция. Без фериботна връзка са островите Тасос, Парос, Наксос и Миконос.
От пристанище Игуменица към остров Корфу се движат само фериботи от затворен тип. На места силата на вятъра достига 9-а степен по скалата на Бофорт. Забранено е излизане в открито море на рибарски лодки и яхти.
Силни дъждове тази нощ наводниха пътища и сгради. Силно пострада град Патра, където морето заля сгради и заведения на брега.
Студен циклон обхвана цялата страна, като по високите места вали сняг. Властите предупреждават да се шофира внимателно, съобразно метеорологичната обстановка.
Гражданска защита съобщава, че няма пострадали при силното земетресение до остров Икария. То е усетено и на съседните острови. Вторичните трусове са с магнитуд над 4-та степен по скалата на Рихтер.
Турция предлага изграждане на военен тръбопровод за гориво към Румъния през България
Гръцките фермери отново на протест: Блокада и напрежение край границата с България
Сблъсъци между гръцки фермери и полиция на "Кулата": Има обгазени хора, включително и журналисти
Гръцките фермери започнаха ефективна блокада в района на Серес, на "Кулата" е спокойно
Протести на гръцките фермери: Днес решават дали ще блокират движението на „Промахон“
Водни салюти, стотици фенове и приятели посрещат DARA на летището в София
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите