Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров стартираха с победи на турнир по тенис в Румъния

симон антони иванов победи втория схемата класира четвъртфинал дубровник
Снимка: БФ тенис
18:00, 16.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Българите Симон Антони Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за втория кръг на сингъл на турнир по тенис на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Иванов победи без проблеми Марк Майданджич с (Германия) 6:1, 6:2 за 70 минути, а за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу представителя на домакините Кълин Манда.

Осмият в схемата Нестеров надделя над участващия с "уайлд кард" румънец Михай Разван Маринеску с 6:4, 7:5. Националът на България за Купа "Дейвис" взе първия сет в клюбов пробив в десетия гейм, а във втората част реализира обрат със серия от четири поредни гейма след изоставане от 3:5.

В надпреварата на двойки Иванов и Габриел Донев стартират по-късно днес срещу представителите на домакините Влад Кристиан Брязу и Георге Клаудиу Скинтейе, а Нестеров и Михай Александру Коман (Румъния), поставени под номер 4, вчера достигнаха до четвъртфиналигте след успех над словаците Радован Михалик и Петер Над с 3:6, 6:4, 10-8.