Симон Антони Иванов се класира за втория кръг на тенис турнир в Куршумлийска Баня след успех над Габриел Донев

Иванов и Донев ще играят заедно в турнира на двойки, където са поставени под номер 2 в схемата.

симон антони иванов класира втория кръг тенис турнир куршумлийска баня успех габриел донев
Снимка: БФ тенис
09:23, 17.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Симон Антони Иванов победи Габриел Донев в изцяло български мач на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иванов победи с 6:7(5), 7:6(4), 7:5 в мач от първия кръг на турнира. Срещата продължи 3 часа и 9 минути.

Двамата изиграха невероятно оспорван мач. В третия сет Донев имаше аванс от 5:3, но Иванов взе следващите четири поредни гейма и стигна до крайния успех.

Иванов и Донев ще играят заедно в турнира на двойки, където са поставени под номер 2 в схемата. Първите им съперници ще бъдат представителите на домакините Душан Обрадович и Вук Раденович.

Други двама българи Джордж Лазаров и Самуил Конов не успяха да преодолеят квалификациите на сингъл, а на двойки Конов и Иля Снитари (Молдова) отстъпиха пред сърбите Тодор Вукоманович и Сергей Живкович с 3:6, 2:6 за час на корта.

ГЕРБ: Има нова информация за сделката между "Боташ" и "Булгаргаз"