 
                     
                     
                    Старши треньорът на Интер се изказа ласкаво за предстоящия съперник на неговия отбор в Шампионската лига.
 
                                                    Класирането на РБ Лайпциг в Шампионската лига не отгаваря на тяхното класиране и Интер не може да си позволи да подцени предстоящия мач. Това заяви старши треньорът на италианския тим Симоне Индзаги преди срещата на "Джузепе Меаца" в Милано във вторник.
Лайпциг направи кошмарен старт в новия формат на Шампионската лига, като след четири изиграни мача "биковете" нямат спечелена точка и заемат 32-ро място от 36 отбора. В същото време Интер е на пета позиция с 10 точки, като шампионите на Италия спечелиха всеки от последните си три мача.
"Лайпциг е отбор, който играе в Шампионската лига за шеста поредна година и до събота те имаха най-добрата в защита в цялата Бундеслига. В четирите мача, които изиграха до момента, бяха надиграни единствено от Селтик и заслужаваха да вземат нещо от всеки от останалите три. Техният треньор Марко Розе работи там вече много години, играчите им са качествени и тяхното класиране не отговаря на позицията им. Наясно сме, че срещаме много силен съперник", каза Индзаги на пресконференцията преди мача.
В първите си четири двубоя германският тим отстъпи с 1:2 като гост на Атлетико Мадрид, с 2:3 у дома срещу Ювентус и с 0:1 вкъщи от Ливърпул. Последното им гостуване на Селтик завърши 1:3.
"Винаги трябва да работим здраво. Позитивен момент като този е шанс да ускорим развитието си", каза още Индзаги, след като бе попитан какво е настроението в тима след успеха с 5:0 над Верона през уикенда.
Халфът Давиде Фратези вероятно ще пропусне утрешния мач заради болки в глезена, но Индзаги се надява, че Хакан Чалханоглу ще бъде възстановен от травмата си. Същото важи и за Лаутаро Мартинес, който не игра срещу Верона поради заболяване.
 Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени