Синер и Алкарас стартираха успешно на демонстративния тенис турнир в Рияд

10:04, 17.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Водачът в световната ранглиста Яник Синер и вторият Карлос Алкарас записаха победи в първите си мачове от демонстративния тенис турнир "Шестте крале на Шлема" в Рияд (Саудитска Арабия).

Синер спечели лесно срещу бившия номер 1 Даниил Медведев с 6:0, 6:3 за малко повече от час на корта и днес ще играе срещу олимпийския шампион от Париж 2024 Новак Джокович.

Карлос Алкарас победи Холгер Руне с 6:4, 6:2 за 72 минути и ще се изправи срещу сънародника си Рафаел Надал.

Това ще бъде първи мач за Надал след отпадането му в Париж 2024 през юли и първи мач, откакто обяви миналата седмица, че ще прекрати кариерата си, след като играе за Испания в турнира за Купа "Дейвис" следващия месец. Испанецът е посланик на федерацията по тенис на Саудитска Арабия.

След почивен ден в петък, победителите от двата мача в четвъртък ще се срещнат на финала на турнира в събота.

38-годишният Рафаел Надал има 22 титли от Големия шлем, а 37-годишният Джокович - 24, което е рекорд в Оупън ерата. Двамата ще започнат директно от полуфиналите в Рияд.

Чете се за: 00:52 мин.
Ще "сбъдне" ли Томас Тухел мечтата на Англия за световна титла?
Чете се за: 01:07 мин.
ЦСКА започва участието си в Младежката лига на УЕФА с гостуване на Генк на 22 октомври
12:45, 17.10.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на тенис турнир в Санта Маргерита ди Пула
12:26, 17.10.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Спортни новини 17.10.2024 г., 12:25 ч.
12:25, 17.10.2024
Ига Швьонтек съобщи, че треньорът Вим Фисет се присъединява към екипа й
12:14, 17.10.2024
Звезда на волейболния тим на САЩ е в състава на турския Анкара, съперник на Нефтохимик на 1/16-финалите за Чалъндж къп
11:37, 17.10.2024