сиинер проправи път третия кръг уимбълдън епичен дуел беретини
Снимка: Wimbledon/Twitter
00:58, 04.07.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Яник Синер си гарантира място в третия кръг на Уимбълдън. Италианецът отказа своя сънародник Матео Беретини със 7:6(3), 7:6(4), 2:6 и 7:6(4) в мач, продължил близо 4 часа.

Световният №1 в ранглистата мина през доста трудности, но спечели три от четирите сета след тайбрек и по този начин си заслужи преминаване в следващия етап на турнира от Големия шлем. В третия кръг Синер ще има за съперник сърбина Миомир Кецманович, който се справи с Талон Грикспор от Нидерландия.

Драмата не липсваше още в първия сет, който предложи размяна на подавания. Логичното се случи и първият тайбрек не закъсня. В него Синер пречупи своя съперник и взе предимство в общия резултат.

Тенденцията не се наруши до голяма степен и във втората част, макар че двамата си размениха по един пробив. Все пак се стигна до още един тайбрек, в който световният №1 наложи волята си и направи нова крачка към победата. Беретини даде да се разбере, че не е готов да се предаде и в третия сет проби своя съперник на два пъти, за да си върне увереността и за да го спечели с 6:2.

Мачът отново придоби драматична нотка в четвъртия сет. Колебания липсваше и от двете страни, което доведе до още един дълъг гейм. В него Синер повтори упражнението от първите две части, когато овладя инициативата и се пребори за ценния успех.