Сити се справи с Уест Хям в снежния Манчестър

18:15, 28.11.2021
Чете се за: 01:42 мин.
сити справи уест хям снежния манчестър

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Уест Хям в среща от 13-ия кръг на английската Висша Лига, която се игра на заснежения стадион "Етихад".

За радост на феновете, снегът в Манчестър не наложи отлагането на срещата, както се случи с двубоя между Бърнли и Тотнъм и "гражданите" стигнаха до трите точки, с което изравниха Челси на върха в подреждането преди двубоя на лондончани срещу Манчестър Юнайтед.

Уест Хям пък запазва мястото си в топ 4, въпреки загубата. "Чуковете" са с равен актив с 5-ия Арсенал, но имат предимство заради по-добрата си голова разлика.

Илкай Гюндоган даде аванс на отбора на Пеп Гуардиола след 33 минути игра, възползвайки се от подаване на Рияд Марез.

В 90-та минута пък Фернандиньо вкара гола на успокоението за домакините, разписвайки се с удар от границата на наказателното поле.

С последното действие в мача пък Емануел Лансини от Уест Хям оформи крайния резултат с прекрасен изстрел от ждроп, който не остави шансове на Едерсон.

В другите два мача, които се играха по същото време, новакът Брентфорд се завърна към победите след минимален успех срещу Евертън у дома, докато Лестър надигра с 4:2 у дома тима на Уотфорд.

Кирил Добрев: Човек до Нинова е взел милиони от Борисов през обществени поръчки
Румен Христов: Мястото на СДС е в коалиция с ГЕРБ