Слав Киров с първо място на европейската купа по спортно катрене - боулдър в Генуа

19-годишният катерач постигна завоюва по-рано през сезона сребърен медал на европейското и бронзов на световното първенство при юношите U20

слав киров първо европейската купа спортно катрене боулдър генуа
Снимка:
10:34, 07.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Слав Киров заслужи първото си златно отличие при мъжете в спортното катерене в дисциплината боулдър.

През уикенда в Генуа, Италия се проведе последната европейска купа за сезона.

Българинът започна силно участието си, на квалификацията зае 4-то място, на полуфинала - 7-мо, а на финала, където рутсетърите бяха подготовили много трудни боулдъри, но Киров бе безгрешен.

Това беше великолепен финал за 19-годишния катерач на сезона, в който той постигна освен златото при мъжете в Генуа, сребърен медал на европейското и бронзов на световното първенство при юношите U20 в най-силната си дисциплина - боулдъра.

Другите двама български състезатели в Генуа бяха Боян Киров и Матей Мицев, които се класираха съответно на 48-мо и 55-о място. В класирането по нации при мъжете България е на 5-то място от 23 страни - участнички.