Лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов публикува нов пост в официалния си Фейсбук профил по повод Деня на независимостта и 100-годишнината от кончината на Иван Вазов, които отбелязваме днес.
Ето и целия текст на публикацията:
Днес празнуваме независимостта на България. Честит празник!
Тази независимост, изкована от нашите предци преди 113 години, обаче не би била възможна ако ги нямаше тогавашните духовни водачи на народа.
Днес отдаваме почит на един от тези духовни водачи, отишъл си от този свят преди 100 години. Това е Иван Вазов. Животът и делото на Вазов са абсолютното доказателство, че със силата на словото могат да се постигнат много повече победи, отколкото със силата на оловото.
А каква по-голяма победа от това да вдъхнеш национално самочувствие, гордост и смелост на целия български народ?
Сега България няма духовен водач като Вазов. Въпреки това, ние, като народ, можем да постигнем много - ако препрочитаме Вазов и следваме неговите думи. В романа „Под игото“ Иван Вазов пише следното: „България заслужава да се потрудим за нея“.
Борисов: Призовавам лидерите на политическите партии да се опитат да загърбят егото си
Нинова: Независимостта е преди всичко отстояване на националния суверенитет
Христо Иванов: Независимостта е волята да отстояваме способността да взимаме решения за съдбата си
Велислав Величков: Не е нормално депутати да имат охрана от НСО с години без ясни мотиви
ГЕРБ: Решението България да не се присъедини към трибунала за агресията срещу Украйна е политическа грешка
Петър Волгин, евродепутат: Засега е трудно да определим какво точно е "Прогресивна България"
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“