Славия и Ботев Пд не се победиха под проливния дъжд в София

22:01, 24.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.
славия ботев победиха проливния дъжд софия
Снимка: startphoto.bg

Отборите на Славия и Ботев Пловдив не се победиха и завършиха наравно 0:0 в последна среща от 27-ия кръг на Първа лига, играна на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Двубоят премина при изключително тежки атмосферни условия особено през второто полувреме, когато два тима бяха допълнително затруднени и от проливния дъжд.

Това, може би, бе и причината по-интересните ситуации и пред двете врати да дойдат именно след почивката, като Галин Иванов от екипа на домакините пропусна да открие резултата от изгодна позиция в 51-а минута, а в 68-а отбраната на Ботев оцеля след опасно разбъркване в наказателното поле.

"Жълто-черните" също имаха своите шансове да стигнат до победата, но малко след час игра удар на Дилан Мертенс бе отразен от вратаря Светослав Вуцов, който трябваше да се намесва и след опасен изстрел на Абдулайе Траоре, за да запази нулевото равенство.

Мачът ще се запомни и с факта, че за първи път в над 100-годишната си история отборът на Ботев Пловдив излезе без нито един българин в състава си.

След като двубоя завърши без победител пък тимът на Славия събра 42 точки на 7-о място в подреждането, докато "канарчетата" са 10-и с 29 пункта.