Славия пречупи Берое с гол от съблекалнята и се върна на победния път

16:05, 15.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.
славия пречупи берое гол съблекалнята върна победния път

Отборът на Славия спечели с минималното 1:0 при гостуването си на Берое в среща от 26-ия кръг на Първа лига и по този начин прекъсна серията си от три поредни загуби във всички турнири.

Единственото попадение за "белите" реализира рожденикът в днешния ден Галин Иванов, който се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на домакините още във 2-а минута на срещата,

В заключителните секунди на редовното време на първата част и Ахмед Ахмедов беше точен за гостите, но след намеса на ВАР попадението бе отменено заради засада на асистента за попадението Кристиан Добрев.

От другата страна пък футболистите на Берое Стара Загора създадоха твърде малко неща в предни позиции и така логично останаха само с една победа през пролетта.

Днешният двубой бе и по-специален за феновете на заралии, тъй като на почивката те имаха възможността да аплодират шампионския състав на Берое от сезон 1985/86, който се появи в Храма, за да вдигне отново титлата, която и до ден днешен си остава единствена във витрината на отбора. В чест на годишнината днес футболистите на Николай Киров играха със специални ретро екипи.

За съжаление на домакините, празникът им бе помрачен от поражението, което остави старозагорци на 12-а позиция с 24 точки. След успеха си пък Славия събра 41 пункта на 7-о място.

Виктория Томова се класира за финала в Сарагоса след четвърти пореден успех без загубен сет
Янис Антетокумпо, Никола Йокич и Джоел Ембийд ще спорят за наградата "Най-полезен играч" на сезона в НБА