Славия претърпя тежко поражение от Металист (Харков)

славия първи трансфер 2022 привлече сина легендарен халф барселона
16:33, 22.01.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Славия загуби с 0:5 от Металист (Харков) в контрола, играна в спортния комплекс "Хане" в Сиде, Турция. Двубоят бе проследен от националния селекционер Ясен Петров.

Още в четвъртата минута Педлепенец откри резултата, след като бе изведен сам срещу Светослав Вуцов. След половин час игра Маилтон стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

Второто полувреме започна с гол за символичните гости. Рязанцев засече центриране на Педлепенец за 2:0.

Мизюк увеличи аванса на тима си. Негов съотборник стреля в лявата греда след ножичен удар, а рикоширалата топка се озова в краката му, за да я изпрати в противниковата врата.

Украинците стигнаха до четвърто попадение Артур Мурза засече с глава центриране от корнер в наказателното поле.

Едуард Сарапий оформи крайния резултат с шут от вътрешността на наказателното поле, за да подпечата победата на тима си.

Сблъсъкът завърши с удар от фаул в напречната греда на Радослав Кирилов.

На 25-и януари (вторник) столичани ще се изправят срещу Теплице (Чехия).