Славия се измъкна от загуба срещу словенския гранд Марибор

славия измъкна загуба словенския гранд марибор
17:34, 25.01.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Славия завърши наравно 1:1 със словенския гранд Марибор в третата си приятелска среща по време на лагера в Турция.

Още в петата минута Жан Випотник с шут по земя извън наказателното поле даде аванс в полза на словенците, които спечелиха титлата през миналия сезон, а сега заемат четвърто място в местното първенство.

В останалата част от първото полувреме играта беше равностойна, като в 25-ата минута бившият хърватски национал Йосип Иличич опита удар към вратата, пазена от Светослав Вуцов, но топката излезе в аут.

Седем минути след почивката Людовик Соарес центрира към Ахмед Ахмедов и нападателят на "белите" беше близо до изравняването, но вратарят Ажбе Юг се намеси решително.

В 53-ата минута Соарес стреля в аут от далечна дистанция.

Четири минути преди изтичане на редовното време Тони Тасев центрира от фаул, Ерол Дост вдигна топката във въздуха, тя достигна до Борис Димитров и той я подаде за Натан Гасама, който по земя от наказателното поле направи 1:1.

В 88-ата минута Вуцов отрази опит за гол на Рок Сирк, а по-малко от 60 секунди след това Роберто Илиев пропусна да направи пълен обрат в полза на Славия, като ударът му беше спасен от Само Придгар.

Следващата проверка на "белите" на турска земя е на 30 януари с руския Факел.

Димитър Стоянов: България предоставя на Украйна това въоръжение, което е одобрено от НС
От 1 февруари: По-евтини карти за градски транспорт в цялата страна за пенсионери и учащи