Славия спечели столичния сблъсък срещу десетима от ЦСКА 1948

"Белите" стигнаха до успеха с голове на Денислав Александров и Тони Тасев

18:38, 10.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Славия
Снимка: Startphoto.bg

Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Двубоят противопостави двата тима от от плейофната група, която се бори за бараж за евроучастие.

След 20 минути игра на стадиона в Бистрица гостите получиха дузпа за нарушение срещу Владимир Николов. Петър Маринов спаси изпълнението на Тони Тасев.

Домакините останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон на Росен Божинов. Бранителят бе последен в отбрана и повали Владимир Николов.

"Белите" успяха да се възползват от численото си предимство още преди почивката. Денислав Александров засече с едно докосване подаване в наказателното поле на Венцислав Керчев.

След паузата Тони Тасев се реваншира за пропуска от бялата точка и удвои аванса на гостите. Офанзивният футболист изпрати топката между краката на противниковия вратар от малък ъгъл.

ЦСКА 1948 остава на 7-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Славия заема 10-ото място с 40 точки.

Ремонтът на Централна гара - София: Напрежение сред пътниците и закъснения на редица влакове
Стамен Белчев: В момента съм работник в ЦСКА и се опитвам да съм полезен на отбора