Дърво падна в центъра на София
Дърво падна и удари автомобил в центъра на София в понеделник следобед. В колата е имало хора, но за щастие те са се разминали без наранявания. За кратко шофьорът е бил заклещен вътре.
Инцидентът се е случил на ул. "Велико Търново" в близост до посолството на Бразилия.
"Причината, поради която е паднало дървото в конкретния случай, е загниване в корените. Това е скрит процес, който не може да бъде диагностициран, когато е в началните си стадии. Дървото е липа, над 50-годишно", заяви в "Денят започва" Сиана Хлебарова, дирекция "Зелена Система" към Столична община.
По думите ѝ се извършват регулярни проверки. Правят се описи, когато се установят опасни дървета, каза още Сиана Хлебарова.
Вижте още в прякото включване на Алекс Донев.
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата