В Словения през последните 24 часа са регистрирани само 24 новозаразени с COVID-19 от 1023 проведени теста, поради което правителството реши от утре да обяви край на епидемичната ситуация.
Въпреки това словенското правителство реши да запази някои от епидемиологичните мерки в сила.
Докато Словения влезе в "зелената фаза" според критериите на Европейския център за контрол на заболяванията, което се очаква в края на юни или началото на юли, в страната ще е задължително носенето на маски на закрито.
Ограниченият брой хора, които присъстват на закрито, остава в сила и за посещение на концерти и други събития все още ще е необходим отрицателен тест за COVID-19 или доказателство за ваксинация. Словенското правителство отново призова гражданите да се ваксинират.
Исландците решават на референдум: Трябва ли страната да поднови преговорите за членство в ЕС?
Пробив в медицината: Разказ на пациент, върху когото е тествана ваксина срещу рак на кожата
България получи 489,3 милиона евро - първото плащане по инструмента за отбрана SAFE
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост