Служители на болница "Св. Иван Рилски" в София са в протестна готовност, след като стана ясно, че изпълнителният директор на болницата д-р Дечо Дечев е депозирал оставката си.
Според тях това е напълно неоснователно и заявяват готовност за ежедневни протести и дори искания за оставки на министъра на здравеопазването и цялото правителство.
Тази сутрин те ще се съберат, за да вземат решение какви ще са действията им и за да настояват д-р Дечев да оттегли оставката си.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
За нарастващите климатични рискове за 1,1 милиарда деца по света предупреждават от УНИЦЕФ
Младият лекар д-р Иван Боронсузов е носителят на стипендията за специализация "Проф. Драган Бобев" за 2026 г.
Над 34 000 евро за студенти с онкологични заболявания събра инициативата „Студентите бягат с УАСГ“
Омбудсманът поиска увеличаване на помощите за деца с увреждания и премахване на удръжките за лични асистенти
Велислава Петрова: България представи позицията си за подпалените автомобили в Скопие
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - тарифата била до 10 000 евро на човек
Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас