Снежна блокада в цялата страна.
Най-дебела е снежната покривка във Враца - 48 см, Плевен - 38 см, Велико Търново - 35 см, в Разград - 28 см, в София - 26, във Варна - все още само 1 см.
От началото на валежната обстановка най-голямо е количеството измерено на нос Калиакра - 159 литра на кв.м, във Враца - 135, Шабла - 120, Монтана - 104, в София - 59 литра на кв.м.
Най-силни са поривите на вятъра в Сливен - 125 км/ч, Шабла и Калиакра - около 100 км/ч.
Валежите от запад ще спират, но на изток и днес ще продължи да вали сняг. Вятърът от север-северозапад ще продължи да се усилва и в Североизточна България ще бъде бурен, с пориви надхвърлящи 100 км/ч.
Остават условията за виелици и навявания, по интензивни в североизточните райони.
В понеделник се очакват повече слънчеви часове, но след това отново предстоят валежи - и от дъжд, и от сняг.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
"Убиват хора за нищо, искаме революция": Протест в подкрепа на антиправителствените демонстрации в Иран се проведе в София
Затруднено е движението по пътя Смолян-Девин, заради голямо свлачище (СНИМКИ)
Зимни неволи в Северозападна България: Десетки населени места останаха без ток при минусови температури
Иран се готви за нова нощ на протести, властите със заплахи за смъртни присъди