Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ
НОВИНИ
Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ

Социалният министър: Изненадващи фактори доведоха до неустойчивост на коалицията

от БНТ , Източник: БНР
16:12, 01.05.2022
Чете се за: 01:22 мин.
У нас
социалният министър изненадващи фактори доведоха неустойчивост коалицията
Снимка: Архив/БГНЕС
Слушай новината

Въпросът за износ на оръжие за Украйна прави управляващата коалиция доста по-неустойчива, заяви в Стара Загора министърът на труда Георги Гьоков. Той допълни, че за евентуален взрив в коалицията има оптимистичен и песимистичен вариант, които зависи от решението на Народното събрание.

В коалиционното споразумение не са засегнати изненадващи фактори като войната в Украйна, а това прави управляващата коалиция доста по-неустойчива, заяви Гьоков, който отбеляза 1 май в Стара Загора.

"Въпросът с износа за една от страните е много сериозен и много провокативен, но всичко зависи от това какво ще приеме, в сряда мисля ще бъде заседанието, Народното събрание като решение…Не може да се очаква дори председателят на Националния съвет на БСП може да каже оставаме или излизаме от коалицията, това ще го решат органите на БСП", каза министърът.

Той още веднъж подчерта, че до момента страната ни не е изнасяла оръжие за Украйна. По думите му, България изнася оръжие за 50 държави, между които не фигурират Украйна или Русия.

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Денис Димитров със сребърен медал от турнир по олимпийско таекуондо в Швеция, Николет Костова с бронз
Денис Димитров със сребърен медал от турнир по олимпийско таекуондо в Швеция, Николет Костова с бронз
Вселенският патриарх: Случващото се в Украйна е трагедия, срам!
Вселенският патриарх: Случващото се в Украйна е трагедия, срам!