Спартак Пл победи Левски за втори успех в НБЛ

от Вяра Илиева
09:58, 18.10.2022
Чете се за: 02:32 мин.
отложиха дербито левски спартак плевен кръг нбл

Спартак Плевен постигна втора поредна победа в НБЛ този път като домакин. Плевенчани спечелиха мача си с Левски със 77:65 във втория кръг от новия сезон в мъжкото баскетболно първенство.

Дебют за "сините" направиха чуждестранните попълнения Алан Арнет и Джон Флорвиъс.

В първата четвърт Левски имаше минимално предимство в повече моменти, но Спартак взе лек превес и бе напред в резултата в по-дълги периоди.

Нито един от двата тима не успя да вземе повече от две атаки аванс до почивката, а след 20 минути игра резултатът бе 35:34.

Размяната на кошове продължи и в третата част, Левски поведе с 4 точки, но за две минути в края на периода Спартак успя да направи силна серия от 7-0 и се откъсна напред в резултата. Минута преди края на третата четвърт Мартин Маринов даде най-голямата преднина за плевенчани, вдигайки и залата на крака с тройката си за 56:49.

Спартак натрупа аванс от 7 точки след третата част - 58:51.

Малко след началото на последната четвърт разликата стана двуцифрена в полза на плевенчани, след силни изяви на Цветомир Чернокожев.

В последните 5-6 минути Спартак играеше все по-уверено. "Сините" така и не се съвзеха от разликата, която се получи в края на третата и началото на четвъртата част, а Спартак нямаше проблем да затвори мача с лекота.

За Спартак Плевен Чернокожев завърши с 18 точки, 13 отбеляза Мартин Маринов, с 12 точки се отчете Ивко Ивков.

За Левски Алан Арнет отбеляза 20, 14 добави Флорвиъс, а Златин Георгиев регистрира нов дабъл-дабъл с 11 точки и 14 борби.