19:57, 22.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
спартак варна обърна хебър продължава вярва спасението
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Спартак Варна спечели с 2:1 домакинството си на Хебър Пазарджик в среща от плейофите на групата на изпадащите и по този начин съхрани шансовете си за оставане в Първа лига и през следващия сезон.

На стадион "Спартак" в морската ни столица всичко по-интересно се случи след почивката, като Георги Титов даде аванс на гостите от Пазарджик в 47-ата минута, когато той получи топката на границата на наказателното поле, преодоля няколко съперника и се разписа с диагонален удар по тревата.

"Соколите" се върнаха в срещата малко след час игра благодарение на Лирой Микелс, който изравни резултата с мощен изстрел от над 30 метра, който остави на място стража на "гробарите" Петър Дебърлиев.

В 71-ата минута домакините стигнаха и до пълния обрат благодарение на Евандро, който беше точен от близка дистанция, носейки трите точки за състава, воден от Димитър Димитров-Херо.

С успеха Спартак Варна събра 21 точки и въпреки че остава на последното 16-о място в подреждането варненци са вече само на четири пункта от 14-ата позиция, която в края на сезона дава право на участие в плейофа за оцеляване срещу 3-ия от Втора лига.

В същото време Хебър Пазарджик остава 15-и в подреждането с 23 пункта, като момчетата на Любослав Пенев допуснаха второ поредно поражение в директните мачове с отборите, борещи за оставане в елита.

Образувано е досъдебно производство за хулиганство след посегатеството срещу сградата на ЕК у нас
Доц. Наталия Киселова: Конституцията предвижда едно лице да бъде министър-председател