20:04, 03.05.2024
Спартак Варна
Снимка: Start-photo.bg

Спартак Варна ще играе в Първа лига през следващия сезон.

Варненци заемат първата позиция във Втора лига с актив от 63 точки. В мач шампионата Спортист Своге победи Марек с 3:1. По този начин дупничани загубиха шансовете си да оглавят класирането.

Дупничаните поведоха в срещата с гол на Николай Ганчев, но допуснаха обрат след почивката. Росен Йорданов си отбеляза автогол през второто полувреме на Градския стадион в Своге, а секунди по-късно Мартин Кръстев подпечата обрата за домакините. Владимир Семерджиев оформи крайния резултат и подпечата успеха за тима си.

Марек заема 3-ата позиция в класирането с 54 пункта и преследва директна промоция, ако измести втория в подреждането Септември София с 59 точки. Спортист Своге се намира в зоната на изпадащите. "Шоколадите" са 15- и с 36 точки.

"Соколите" се завръщат във футболния елит на България, след като изпаднаха през миналата година.

Кандидат-депутатските битки - кои са водачите на евролисти?