Спартак (Вн), Черно море, Приказките и Лато (Свищов) са големите победители в турнира "Златна Добруджа", организиран от БФС

спартак черно море приказките лато свищов големите победители турнира златна добруджа организиран бфс
Снимка:
20:39, 27.08.2023
Чете се за: 03:45 мин.

Три първи места спечелиха талантите от детско-юношеската школа на Спартак (Варна) на завършилия днес турнир за подрастващи в девет възрастови групи турнир Златна Добруджа. Надпреварата за младите футболисти се организира с активната работа на БФС, а участваха 80 отбора с общо 1200 деца. Малките таланти използваха терените с естествена трева на курорта Албена. За последните дни на турнира пристигна и Началникът на направление Първенства и турнири в БФС Вальо Чакъров, който връчи част от наградите.

Освен Спартак (Варна), успешен турнир изпратиха клубовете Черно море (Варна), Лато (Свищов) и много бързо развиващата се школа Приказките (Добрич) с младите и амбициозни треньори Павлин Тодоров и Станимир Андонов. Особено добро впечатление направи отборът на Черно море (Варна) при родените през 2013-а година с наставник Калоян Георгиев, които вдигнаха купата при една година по-големите деца. Общо школата на черноморци си тръгна с две първи места и едно второ. Също с пет медала приключиха и момчетата от Приказките (Добрич).

Всички мачове минаха без никакви проблеми и инциденти, а съдиите не показаха нито един червен картон или поне така показаха протоколите. Организаторите се бяха погрижили да раздадат и много индивидуални награди, като във всяка възрастова група беше отличен най-добър вратар, най-добър защитник, най-полезен състезател и голмайстор на турнира.

"За всички нас най-голямата награда е щастието в очите на малките футболисти. Опитваме се да ги направим на първо място добри хора и отговорни личности, а кой ще стане футболист на високо ниво – само времето ще покаже. Надявам се, че всички са останали доволни, защото мачовете наистина бяха много вълнуващи", заяви един от треньорите на Приказките Павлин Тодоров.