От днес маските на открито стават задължителни.
Според заповедта на здравното министерство всички лица, когато се намират на открити обществени места, на които има струпване на хора и невъзможност за спазване на физическа дистанция от 1,5 м, са длъжни да имат поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата в това число кърпа, шал, шлем и др.
Спортуващите на открито и закрито за времето на физическата дейност не са задължени да носят маски.
Спазват ли софиянци новите правила провери нашият фоторепортер Десислава Кулелиева.



Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души