Спешната помощ по въздуха ще заработи у нас най-рано в края на месец май.
До 2 май ще бъде финализирано вътрешнофирменото обучение на пилотския състав, който ще управлява медицинския хеликоптер у нас. Това съобщиха за БНТ от авиационния оператор. След Великден се очаква проверяващ пилот от "Леонардо" да извърши проверка на уменията на българските пилоти за изпълнение на мисии.
През обучение, обаче, предстои да премине и медицинският екип, който ще обслужва хеликоптера. Проверките на уменията им се очаква да приключат до края на май, потвърдиха за БНТ от Министерство на здравеопазването.
Въпреки че България вече има своя първи медицински хеликоптер, той още не се включва в спасителни мисии.
Това налага в спешни случаи да се използват военни хеликоптери. Пример за това е операцията по транспортирането на 2-годишното дете от Враца, което беше простреляно в главата с въздушна пушка в средата на април.
Силви Кирилов прие оставката на Обществения съвет за Националната детска болница
Жена с тежка диагноза сбъдна мечтата си за бебе след лечение в УМБАЛ - Бургас
Исканото увеличение на здравната вноска не зависи от министерството, смята Силви Кирилов
Сделката за "Лукойл": "Гънвор" се отказва да купи задграничните активи на компанията
Автомобилът с мигранти, който катастрофира в Бургас, е направил опит да избегне лента с шипове
Бюджетът на раздора: Управляващи и опозиция в нов спор за план-сметката