Спортинг и Аталанта си размениха по един гол в първия осминафинал в Лига Европа

Италианците все още нямат поражение в турнира през настоящата кампания

Спортинг Лисабон Аталанта
22:16, 06.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Първият двубой от осминафиналите в Лига Европа противопостави Спортинг Лисабон и Аталанта, като крайният резултат бе равенство 1:1.

Португалците поведоха с попадение на Паулиньо с удар от наказателното поле след асистентция на Тринкао в 17-ата минута.

В рамките на 50 секунди Емил Холм и Джанлука Скамака стреляха в лявата греда. Аталанта изравни чрез шут отблизо на Скамака, дошъл след грешка на домакините шест минути преди края на първата част.

След почивката Себастиан Коатес също стреля в гредата.

Италианците все още нямат поражение в Лига Европа през настоящата кампания.

Реваншът между двата отбора е насрочен за следващата седмица, а останалите първи срещи от тази фаза на турнира ще се изиграят в четвъртък.

Монтана приключи участието си в Адриатическата лига по баскетбол за жени със загуба от Орлови