Спортинг Лисабон и Арсенал не се победиха в голово шоу и оставиха всичко за реванша

21:40, 09.03.2023
Чете се за: 02:17 мин.
спортинг лисабон арсенал победиха голово шоу оставиха всичко реванша

Отборите на Спортинг Лисабон и Арсенал завършиха наравно 1:1 в първи двубой от осминафиналите на Лига Европа.

„Топчиите“ откриха резултата на стадион „Жозе Алваладе“ в 22-ата минута, когато Фабио Виейра центрира от ъглов удар в наказателното поле на домакините, а включилият се в атака бранител на гостите Вилиам Салиба се извиси във въздуха и с глава прати неспасяемо топката в мрежата зад вратаря на „лисабонските орли“ Антонио Адан.

Спортинг възстанови равенството след малко повече от половин час игра. Маркъс Едуардс центрира във вратарското поле на Арсенал, където колебливи действия на стража Мат Търнър позволиха на Гонсало Инасио да го надскочи във вратарското поле и с глава да се разпише.

Домакините направиха пълен обрат в 55-ата минута, когато Едуарс проби по левия фланг изведе в пеналтерията на гостите Педро Гонсалвеш, който стреля от малък ъгъл, вратарят Търнър изби, но при добавката Паулиньо прати топката в опразнената врата с изстрел от близка дистанция.

Съставът на Микел Артета възстанови паритета след малко повече от час игра. Букайо Сака отне топката на Хидемаса Морита на центъра, след което комбинира с Гранит Джака, който опита да центрира топката от фланга в наказателното поле на Спортинг, но топката се отби в тялото на Морите и влетя в долния десен ъгъл на вратаря Адан.

Реваншът е в четвъртък, 16 март, от 22 часа българско време на стадион „Емирейтс“ в Лондон.