Спортинг отстрани Арсенал от Лига Европа след драма с продължения и дузпи

00:52, 17.03.2023 (обновена)
Чете се за: 02:47 мин.
спортинг отстрани арсенал лига европа драма продължения дузпи

Отборът на Спортинг Лисабон успя да елиминира английския гранд Арсенал в осминафиналите на Лига Европа. Това се случи на реванша в Лондон, като мачът на „Емирейтс“ завърши при равенство 1:1, общият такъв бе 3:3 и се стигна до продължения и дузпи, в които играчите на Рубен Аморим демонстрираха повече точност и спечелиха с 5:3.

„Артилеристите“ откриха резултата в 19-ата минута, когато Мартинели бе намерен отлично по левия фланг на нападение с дълга висока топка от половината на домакините, нападателят на Арсенал проби в наказателното поле и стреля низко по земя, вратарят Антонио Адан спаси, но топката се върна назад към границата на вратарското поле, където връхлитащият Гранит Джака се разписа от добавка в левия ъгъл на вратата.

„Лисабонските лъвове“ възстановиха равенството в 62-ата минута след чудесно изпълнение на Педро Гонсалвеш, който отне топката на центъра и малко след него отправи висок прехвърлящ изстрел от над 40 метра, който свари неподготвен стража Аарън Рамсдейм и топката влетя точно под горната греда на вратата.

Повече попадение не паднаха до края на срещата и така се стигна до продължения, в които Леандро Тросар нацели гредата, а след това и до изпълнение на дузпи. Футболистите на Спортинг бяха безгрешни в изпълненията си от „бялата“ точка, докато Габриел Мартинели от състава на Арсенал пропусна и по този начин лидера във Висшата лига бе елиминиран.

Всички резултати:

Реал Сосиедад (Испания) - РОМА (Италия) – 0:0 (0:2)
Ференцварош (Унгария) – БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германия) – 0:2 (0:2)
Арсенал (Англия) – СПОРТИНГ ЛИСАБОН (Португалия) – 1:1 в редовното време и продълженията, 3:5 след дузпи (2:2)
УНИОН СЕН ЖИЛОАЗ (Белгия) - Унион (Берлин, Германия) – 3:0 (3:3)
Фенербахче (Турция) - СЕВИЛЯ (Испания) – 1:0 (0:2)
Фрайбург (Германия) - ЮВЕНТУС (Италия) – 0:2 (0:1)
Бетис (Испания) – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (Англия) – 0:1 (1:4)
ФЕЙЕНОРД (Нидерландия) - Шахтьор Донецк (Украйна) – 7:1 (1:1)