Народното събрание откри процедурата за избор на нов управител на Българската народна банка. Предложения ще могат да правят парламентарните групи до бюджетната комисия в 20-дневен срок.
Номинираните трябва да имат опит в областта на икономиката, финансите и банковото дело. Процедурата включва изслушване на кандидатите на открито заседание на комисията по бюджет и финанси, като медиите ще имат възможност да изпратят свои въпроси до комисията.
Всеки предложен кандидат ще бъде проверяван за принадлежност към бившата Държавна сигурност. Гласуването ще е в пленарната зала, като за избран за управител на БНБ ще се смята кандидатът, получил гласовете на повече от половината от присъстващите депутати в залата.
Процедурата за избор на нов управител на Българската народна банка се открива заради изтеклия на 15 юли миналата година мандат на Димитър Радев.
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)