Стеф Къри с 33 точки за важна победа на Голдън Стейт над Юта

След този успех Голдън Стейт вече има 10 победи и 10 загуби

стеф къри точки важна победа голдън стейт юта
09:16, 26.11.2022
Чете се за: 07:45 мин.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Юта Джаз със 129:118 у дома в мач от редовния сезон на НБА. Шампионите изиграха силен мач пред собствена публика в Сан Франциско, като натрупаха преднина от над 15 точки още във втората част и макар че допуснаха отпускане и обрат, отново вдигнаха оборотите и стигнаха до важен успех.

Над всички за Уориърс за пореден път бе двукратният MVP на Лигата Стеф Къри с 33 точки (6 тройки, 56,5 процента стрелба), 5 борби и 4 асистенции, Клей Томпсън също наниза шест тройки и завърши с 20 точки, а общо шест играчи на тима вкараха двуцифрен брой точки. Гостите също бяха ефективни в атака и имаха шестима баскетболисти с 10+ точки, като най-резултатен бе Лаури Марканен с 24.

След този успех Голдън Стейт вече има 10 победи и 10 загуби и изравни баланса си за първи път от няколко седмици насам.

Гръцкият национал Янис Адетокумбо реализира 39 точки, 9 борби и 6 асистенции при победата на Милуоки над Кливланд със 117:102 като домакин в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Донован Мичъл отбеляза 29 точки, а Дариъс Гарланд добави 20 за Кливланд. Джарет Алън игра само 12 минути за гостите и напусна терена с контузия на бедрото.

Бостън записа домакинска победа над Сакраменто със 122:104 в друга среща от вечерта в НБА. Джейсън Тейтъм вкара 30 точки, Джейлън Браун добави 25 точки, а Дерик Уайт се включи с 16 за Бостън, който спечели за 11-ти път в последните си 12 мача. Ди’Арън Фокс отбеляза 20 точки за Сакраменто, а Домантас Сабонис се включи с 18 точки и 10 борби. Кинг загубиха за втори пореден път след серия от седем успеха.

Лос Анджелис Лейкърс победи Сан Антонио като гост със 105:94. Звездата на ЛА Лейкърс ЛеБрон Джеймс отбеляза 21 точки при завръщането си на терена след пет пропуснати двубоя, а Антъни Дейвис реализира 25 точки и 15 борби за първата победа на тима като гост този сезон. Джеймс вкара 8 от 17-те си стрелби от игра, добавяйки 8 борби и 5 асистенции. Тре Джоунс се отчете с 19 точки за Спърс, които допуснаха седмо поредно поражение.

Лос Анджелис Клипърс отстъпи като домакин на Денвър със 104:114 след 29 точки Арън Гордън. Джамал Мъри добави 19 за гостите. Никола Йокич се отчете с 19 точки, 13 борби и 6 асистенции за Нъгетс, които поведоха с 21 точки в четвъртата част. Джон Уол записа лично постижение за сезона от 23 точки за Клипърс.

Филаделфия победи Орландо със 107:99 като гост в друг мач от редовния сезон на НБА. Шейк Милтън реализира 24 точки, 9 борби и 10 асистенции. Тобайъс Харис добави 23 точки за успеха на гостите, а Франц Вагнер отбеляза 24 точки за Орландо, който претърпя трета поредна загуба. Паоло Банкеро записа първи мач за Меджик от 7 ноември насам заради изкълчен глезен. Той завърши с 19 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Индиана надви Бруклин у дома със 128:117. Бъди Хийлд допринесе с 26 точки за победата, Майлс Търнър добави 23 точки, а Тайрийз Халибъртън – 21. Звездата на Бруклин Кевин Дюрант завърши с 36 точки, включително 20 в последната част.

Оклахома победи Чикаго като домакин със 123:119 след продължение. Шай Гилджъс-Александър отбеляза 30 точки за Оклахома, включително пет поредни наказателни удара в последната минута на продължението. Джош Гиди добави 10 точки, 13 борби и 9 асистенции за домакините, които спряха серия от три загуби. ДеМар ДеРоузън завърши с 30 точки за Чикаго.

Маями се справи у дома с Вашингтон със 110:107 след 38 точки за Бам Адебайо, негово най-добро постижение за сезона. Кейлъб Мартин се включи с 20 точки, а Тайлър Хиро добави 11 точки и 10 асистенции за Хийт, които спечелиха втора поредна победа като домакините. Брадли Бийл и Кайл Кузма се отчетоха с по 28 точки за Вашингтон.

Ню Йорк допусна домакинска загуба от Портланд със 129:132 след продължение. Джерами Грант отбеляза 44 точки, най-добро постижение за него в кариерата му, а Анфърни Саймънс отбеляза 38 точки за успеха на Портланд. Грант вкара 21 от изпълнените 28 наказателни удара – най-много от баскетболист в НБА този сезон. Юсуф Нуркич добави 20 точки, 8 борби и 7 асистенции за гостите. Джейлън Брънсън завърши с 32 точки, а Джулиъс Рандъл с 23 за Никс.

В останалите срещи от вечерта в НБА Шарлът победи Минесота със 110:108, Хюстън взе домакински успех нас Атланта със 128:122, Мемфис също записа победа у дома над Ню Орилънс със 132:111, а Финикс надделя над Детройт със 108:102.

Всички резултати:

Голдън Стейт Уориърс - Юта Джаз 129:118

Хорнетс - Тимбърулвс 110:108

Меджик - Севънтисиксърс 99:107

Никс - Трейл Блейзърс 129:132 (след продължение)

Селтикс - Кингс 122:104

Пейсърс - Нетс 128:117

Хийт - Уизардс 110:107

Рокетс - Хоукс 128:122

Гризлис - Пеликанс 132:111

Бъкс - Кавалиърс 117:102

Тъндър - Булс 123:119 (след продължение)

Спърс - Лейкърс 94:105

Сънс - Пистънс 108:102

Клипърс - Нъгетс 104:114

Весела Лечева връчи купата след демонстративната среща между звездите на снукъра Рони О'Съливан и Джими Уайт