Стеф Къри се отчете с 46 точки за победа на Голдън Стейт

Голдън Стейт Уориърс
10:58, 24.12.2021
Чете се за: 02:25 мин.
Баскетбол

Голдън Стейт Уориърс победи Мемфис Гризлис със 113:104 точки в мач от Националната баскетболна асоциация.

Гостите започнаха по-силно срещата в зала "Чейс център" в Сан Франциско и отбелязаха 31 точки в най-резултатната си част, като изградиха двуцифрен аванс при резултат 29:19. Домакините се върнаха в срещата и на почивката отстъпваха само с точка след 52:53.

След паузата възпитаниците на Стив Кър регистрираха най-резултатната си четвърт и стигнаха до обрат, след като записаха 32 точки. Крехката им преднина от само една точка, означаваше, че интригата ще се запази до заключителните 12 минути на двубоя. В финалната част баскетболистите на Тейлър Дженкинс възобновиха равенството при 102:102. "Войните" финишираха срещата със серия от 11:2 в края на сблъсъка и заслужено се поздравиха с успеха.

Стеф Къри отново бе най-резултатен на паркета с 46 точки за 37:19 минути игра. Това бе петият му мач с над 40 пункта този сезон.

Голдън Стейт Уориърс заема втората позиция в Западната конференция с актив от 26 победи и 6 загуби. Мемфис Гризлис е четвърти с 19 успеха и 14 поражения.