Стефанос Циципас преодоля конкуренцията и триумфира в Майорка

Стефанос Циципас
08:56, 26.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Стефанос Циципас спечели турнира АТП 250 на трева в Майорка с награден фонд 886 500 евро. Във финала той победи Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 3:6, 7:6(2).

Категоричната игра на гръцкият тенисист в първата част му помогна да поведе с 4:0. Съперникът му върна един пробив, но това не бе достатъчно да се върне в сета.

23-годишният играч отново проби опонента си във втората част, но допусна два поредни пробива, които помогнаха на испанецът да изравни сетовете.

В решителния трети сет и двамата си размениха по един пробив, преди да се стигне до тайбрек. Там гъркът спечели две точки при сервис на противника, за да стигне до победата с първия си мачбол след 2 часа и 34 минути игра.

Това е девета титла в кариерата на Циципас и втора за годината, след като спечели Мастърс 1000 турнира в Монте Карло на клей, както и първа титла на трева.

Независимият депутат Иво Атанасов: Ива Митева е един наемник, днес е с ИТН, утре може да мине към друга партия