За опит за телефонна измама, в която неизвестни лица се представят за служители на дирекция "Социални дейности и интеграция на хора с увреждания" в Столичната община, предупреждават от пресцентъра на администрацията.
Оттам обясниха, че позвъняванията са от скрит номер, като измамниците твърдят, че Столична община организира благотворителна кампания за бездомен човек. Измамниците предлагат директно изпращане на банкова сметка за дарение.
"Недопустимо е да се злоупотребява с доверието на хората и с името на Столична община за измами. Особено тревожно е, че при тази измама се прави опит да се използва съпричастността и готовността на гражданите да помагат на най-уязвимите групи в обществото. Призовавам всички да бъдат бдителни и да не се поддават на подобни манипулации", заяви заместник-кметът по социални дейности Надежда Бачева.
От Столичната община посочват, че не организират дарителски кампании чрез телефонни обаждания. Всички инициативи с благотворителна цел се провеждат открито и се обявяват на официалния сайт на общината и в официалните комуникационни канали.
"Заставаме зад принципите на прозрачност и доверие. Всеки опит за измама от името на общината е неприемлив и ще бъде докладван на компетентните органи", пише в позицията на общината.
Заради ремонти временно е променено движението по АМ „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен
Един човек е тежко пострадал, още четирима са ранени след катастрофа на пътя Русе - Шумен
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско