Столичното дерби между Славия и ЦСКА завърши без победител

19:32, 01.12.2023
Чете се за: 02:30 мин.
столичното дерби славия цска завърши без победител

Отборите на Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в двубой от 19-ия кръг на българската Първа лига, игран на стадион "Александър Шаламанов" в София.

Двата отбора изиграха равностойна среща в квартал Овча Купел, в която и двете попадение паднаха след почивката.

Първото полувреме пък ще бъде запомнено с две ключови намеси на системата ВАР в самия край, когато първо беше отменена дузпа в полза на "белите", която първоначално бе дадена за нарушение срещу Венцислав Керчев. В добавеното време пък гол на гостите дело на Джоната Линдсет не беше зачетен заради игра с ръка на Дюкенс Назон при подаването към норвежеца.

Футболистите на Нестор Ел Маестро все пак излязоха напред в резултата в 67-ата минута, когато Тибо Вион потърси с високо подаване свой съотборник в наказателното поле, но в борбата за топката Мартин Георгиев от състава на домакините действа нескопосано и си отбеляза автогол, давайки аванс на "червените".

Четири минути преди края на редовното време обаче отбраната на "армейците" допусна неточност, изпускайки Роберто Райчев, който с удар от въздуха от границата на вратарското поле донесе точката за Славия.

Въпреки че равенството сложи край на серията на ЦСКА от четири последователно победи в първенството, тимът остава лидер в подреждането с актив от 39 точки, на три пред втория Черно море и на шест пред третия Лудогорец, който има и два мача по-малко.

Междувременно, момчетата на Златомир Загорчич съумяха да не загубят в четвърти последователен двубой от Първа лига и с 21 пункта заемат 10-ото място в подреждането.

Димитър Бербатов откри първата по рода си фотоизложба, посветена на неговата футболна кариера
Срещу мръсния въздух: От днес без стари коли в центъра на София