Чете се за: 01:55 мин.
Снимка: ВК Казанлък Волей

Опитният специалист Стоян Гунчев е новият старши треньор на женския волейболен отбор Казанлък Волей, който се подвизава в Националната волейболна лига за жени.

Гунчев заменя на поста Атанас Петров, който води "розите" през миналия сезон, но от следващата кампания ще бъде начело на гръцкия Орестиада.

За Стоян Гунчев това ще бъде втори период начело на отбора от Казанлък, където той работи и през сезон 2012/13. Тогава, при дебютния си сезон в българското първенство, Казанлък Волей стигна до бронзовите медали в шампионата, а в турнира за Купата на България загуби в спора за трофея от тима на ЦСКА.

За последно пък Гунчев работи в отбора на Варна ДКС през миналия сезон, с който също стигна до финал в турнира за Купата, но там варненки отстъпиха на хегемона у нас в женския волейбол Марица Пловдив.

Междувременно, стана ясно, че Казанлък Волей е едва четвъртият отбор, който е подал заявка за участие в женското ни волейболно първенство.

От волейболната федерация дори удължиха срока за регистрация с надеждата, че още отбори ще се включат в шампионата за сезон 2022/23.

Правителството с мерки за намаляване на трафика към "Дунав мост"