Страхотен Христо Илиев отново подобри личния си рекорд и ще бяга във финала на 100 метра на европейското по лека атлетика до 20 г.

При девойките Радина Величкова не успя да повтори бягането си от по-рано този следобед и така отпадна в полуфиналите.

20:33, 07.08.2023 (обновена)
страхотен христо илиев отново подобри личния рекорд бяга финала 100 метра европейското лека атлетика
Снимка: atletikabg.com

Българският спринтьор Христо Илиев се класира за финала в бягането на 100 метра на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Йерусалим.

В първата полуфинална серия родният състезател финишира за време 10.38 секунди, подобрявайки за втори път в рамките на няколко часа своя личен рекорд. В сериите Илиев спря хронометрите на 10.39 секунди.

Така, българинът остана на 3-то място в своя полуфинал и по право се класира за големия финал в дисциплината, което предстои във вторник вечер (8 август) от 20:10 часа българско време и ще може да го проследите НА ЖИВО по БНТ 3.

За съжаление, представителката ни в полуфиналите на 100 метра при девойките Радина Величкова не успя да намери място сред най-добрите осем в дисциплината.

При втората си поява на пистата българката финишира за време 11.82 секунди, с което се нареди 7-а в своята серия. Все пак по-рано днес Величкова постави нов личен рекорд, спирайки хронометрите на 11.63 секунди.

За Радина Величкова обаче първенството в Израел далеч не е приключило, тъй като в сряда сутрин (9 август) тя ще участва в квалификациите на скок дължина.