Страхотен обрат за Григор Димитров на Индиън Уелс

Григор Димитров
07:46, 14.10.2021

Българският тенисист Григор Димитров се намира в отлична форма и го доказа със страхотния мач срещу Даниил Медведев на осминафиналите на Индиън Уелс (САЩ).

Ракета номер 1 на страната ни успя да направи невероятен обрат, след като губеше в резултата с 4:6 и 1:4, но преодоля себе си и съперника за крайното 4:6, 6:4, 6:3.

На четвъртфиналите хасковлията ще се изправи срещу Хуберт Хуркач, който отстрани Аслан Карацев.

Успехът за Григор Димитров е впечатляващ и защото е срещу актуалния шампион от US Open и номер 2 в света. До този момент българинът имаше успех само срещу номер 1 в ранглистата – Новак Джокович. Това е втори успех за Григор над номер 2 в света след този над Анди Мъри.

Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Даниил Медведев проби още в първия гей, а след това руснакът затвори сета с 6:4 гейма.

Във втория се разви епична битка с като Димитров изоставаше с 1:4, но след това „полетя“ и взе сета с 4:6.

Григор Димитров започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака. До края на мача, българският тенисист показа по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма.

Срутище затвори алея край Панчаревското езеро
Председателят на Сдружението на директорите: Педагогическият съвет решава кой как да учи