Гръцкият тенисист Стефанос Циципас загуби от французина Юго Умбер в оспорван двубой от втори кръг на Мастърса в Париж.
Циципас отстъпи пред съперника си с 6-7 (4-7), 7-6(8-6), 6-7(3-7).
Битката на корта продължи 3 часа и 16 минути.
И в трите сета се стигна до тайбрек, като във втората част Циципас спаси три мачбола - Умбер поведе с 6-3, но гъркът спечели пет поредни точки и изравни резултата.
Това бе първи мач между двамата 22-годишни тенисисти.
В трети кръг Умбер ще играе с хърватина Марин Чилич, който премина втория кръг без игра, след като опонентът му Корентен Муте даде положителна проба за коронавирус.
Циципас сега ще насочи вниманието си към заключителния турнир на АТР в Лондон, който ще се проведе в периода 15 - 22 ноември.
ПСЖ следи Кефрен Тюрам, а бъдещето на Коло Муани в Ювентус остава основна тема
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?