милена тодорова
Снимка: БОК, Йордан Петков
11:49, 13.02.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Българската биатлонистка Милена Тодорова завърши на 31-о място в преследването на 10 километра при жените на Олимпийските игри в Пекин. Заради лошата си стрелба от позиция прав националката ни изостана във втората част от надпреварата.

Тя направи общо 6 наказателни обиколки, които обусловиха по-задната ѝ позиция.

Българката стреля много точно 10 от 10 на двете си излизания на огневия рубеж на позиция легнал, което я изпрати на временното 10-о място. След това обаче не успя да се представи на ниво при последните две стрелби.

В преследването Милена Тодорова тръгна от 17-о място. Останалите три наши биатлонистки не успяха да се класират за преследването.

По този начин Тодорова финишира на 4:33.7 минути след победителката. 31-ото място няма да позволи на българката да участва в масовия старт в Джъндзякоу.

Олимпийска шампионка на тази дистанция е Марте Олсбу Рьозеланд от Норвегия, която запази първата си позиция, допускайки само една грешка в стрелбата. Тя измина трасето за 34:46.9 минути.

След нея финишира Елвира Йоберг от Швеция, а на третото място завърши Тирил Екхоф от Норвегия.

От 12.45 часа е преследването при мъжете на 12.5 километра. От биатлонистите ни Владимир Илиев тръгва пръв. Той ще стартира 31-и на 1.52 минути след Йоханес Бьо (Норвегия), Благой Тодев потегля 52-и на 2.39 минути и Антон Синапов тръгва 56 на 2.45 минути.

Видео с цялото състезание при жените можете да видите тук

Николай Костов: Готови сме да прекъснем серията от загуби
19:49, 19.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Тодор Михалев се класира за финала на Световната купа по модерен петобой в Анкара
18:47, 19.04.2024
Антонина Зетова: Целта ни е да сме в шестицата, за да играем и на световното първенство догодина
18:30, 19.04.2024
Каспер Рууд е на полуфинал на тенис турнира в Барселона
18:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Баскетболистките на Рилски спортист спечелиха бронзовите медали в женското първенство на България
18:12, 19.04.2024
Рами Киуан е четвъртфиналист на европейския шампионат по бокс в Белград
18:06, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Валентина Георгиева завоюва бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
18:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.