Стурла Холм Лагрейд триумфира в масовия старт пред родна публика в Осло-Холменколен

стурла холм лагрейд триумфира масовия старт родна публика осло холменколен
18:47, 02.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Норвежецът Стурла Холм Лагрейд спечели масовия старт на 15 км при мъжете по време на Световната купа по биатлон пред родна публика в Осло-Холменколен.

Лагрейд измина трасето за 37:52.0 минути, като допусна една единствена грешка при четирите си стрелби и така стигна до своя трети успех през сезона и общо 13-и в кариерата си.

Подиумът в днешния ден допълниха германецът Бенедикт Дол, който финишира на изоставане от 6.4 секунди зад победителя, както и Йеспер Нелин от Швеция, който пресече финала с пасив от близо 10 секунди спрямо Лагрейд.

Лидерът в генералното класиране за Световната купа Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия пък днес определено нямаше ден на стрелбището, като повали 14 от 20 мишени и в крайна сметка се нареди 14-и.

Въпреки това Йоханес продължава да бъде лидер в битката за Кристалния глобус с 878 точки, следван от своя по-голям брат Тарей Бьо с 819 и още един норвежец Йоханес Дале със 769 пункта.

В дисциплината масов старт начело е Дале със 174 точки пред Ветле Кристиансен със 166 и Йоханес Тингнес Бьо със 162 точки.

Утре Световната купа в Осло продължава с единичната и с класическата смесена щафета.