Светкавичен гол след почивката донесе победата на Ювентус над Челси

Ювентус
00:19, 30.09.2021

Отборът на Ювентус победи с минималното 1:0 Челси в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата се игра в Торино, като единственото попадение реализира Федерико Киеза.

Развръзката на мача дойде в началото на второто полувреме. Само няколко секунди след подновяването на играта Ювентус поведе със светкавичен гол. Федерико Бернардески намери много добре Федерико Киеза, който с премерен удар стреля под гредата за 1:0.

Любопитното е, че 23-годишното крило даде преднина на Ювентус само за 10 секунди след почивката. Според статистиката предишният най-ранен гол през втората част в Шампионска лига е от сезон 2003/04.

Това е едва четвъртият път, в който Ювентус успява да спечели първите си два мача от груповата фаза на Шампионската лига, без да допусне нито един гол.

След успеха Ювентус е начело в Група Н с 6 точки, докато Челси е с 3 на втората позиция. Трети е тимът на Зенит Санкт Петербург също с 3 точки след успех тази вечер над Малмьо с 4:0.