Светкавична контраатака донесе на Локомотив Пд пета поредна победа в Първа лига

23:15, 18.08.2023
Чете се за: 02:07 мин.
светкавична контраатака донесе локомотив пета поредна победа първа лига
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Локомотив Пловдив записа петата си поредна победа в българската Първа лига, след като надигра с 1:0 като домакин Арда Кърджали в среща от 6-ия кръг.

На стадиона в парк "Лаута" домакините изиграха добро първо полувреме, в което обаче не създадоха достатъчно в предни позиции, за да отбележат гол.

След почивката гостите от Кърджали изглеждаха като по-активният тим, но отново липсваха опасните ситуации пред вратата.

Така се стигна до 69-ата минута, когато "сините" изпълниха заучен ъглов удар, при който обаче Лъчезар Котев загуби топката в много опасна зона, след което последва светкавична контраатака за домакините, завършила с гол на Петър Андреев.

Няколко минути по-късно Арда бяха много близо до изравняването, когато Станислав Иванов прати топката във вратата на "смърфовете", но след преглед на ситуацията бе установено, че при подаването към себе си бившият играч на Левски е бил в положение на засада и така попадението му бе отменено.

В оставащото време до края резултатът остана непроменен и така Локомотив Пловдив отново си върна първото място в Първа лига и вече е с актив от 16 точки.

Отборът на Арда пък допусна второто си поражение дотук през кампанията, което оставят тима на 8-ото място със 7 пункта.

Националите до 14 г. завършиха с успех участието си в груповата фаза на Словения Бол
Любослав Пенев: Добър резултат за нас, няма значение кой ще вкара гола