Световните шампионки от Сърбия не дадоха гейм на Германия и оглавиха групата на България на Световното по волейбол

световните шампионки сърбия дадоха гейм германия оглавиха групата българия световното волейбол
21:37, 29.09.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Действащият световен шампион по волейбол при жените Сърбия записа трета поредна победа в група С на планетарния шампионат в Нидерландия. В групата на България, „плавите“ се наложиха с 3:0 гейма над състава на Германия.

Мачът започна равностойно след превес на сръбкините, които защитават световната си титла. Момичетата на Даниеле Сантарели взеха първия гейм след 25:23 точки, а вторият при резултат 25:22 т.

В третата част Сърбия бе още по-категорична, като имаше момент, в който преднината им достигна до шест точки преди крайния успех с 25:23 точки.

Най-резултатна с 24 точки бе Тияна Бошкович. С победата, отборът на Сърбия излезе начело в класирането с осем точки от три срещи.

Отново в групата на България, Канада постигна първа победа на шампионата и е непосредствено пред „лъвиците“ на Лоренцо Мичели на четвъртата позиция.

„Кленовите листа“ спечелиха срещу Казахстан с 3:0 гейма.