Световният номер 1 Карлос Алкарас е на четвъртфинал в Базел

от Вяра Илиева
11:10, 27.10.2022
Чете се за: 01:35 мин.
Карлос Алкарас

Световният номер 1 Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в зала в Базел. Испанецът победи Ботик ван дер Зандсхулп от Нидерландия с 6:4, 6:2 за 87 минути игра.

Алкарас направи един пробив в първия сет, който спечели с 6:4, а във втората част изоставаше с 0:2 гейма, но успя да затвори мача след шест поредно спечелени гейма.

Испанецът достигна до 11-ия си четвъртфинал за сезона. Той спечели пет от седемте си финала на турнири от АТР.

За място на полуфиналите Алкарас ще играе срещу сънародника си Пабло Кареньо Буста. Петият поставен отстрани участващия с "уайлд кард" представител на домакините Доминик Щрикер със 7:5, 6:7(3), 6:4.

Третият в схемата Феликс Оже-Алиасим Канада победи шампиона от София Марк-Андреа Хюслер (Швейцария) с 6:7(3), 6:4, 6:4, а Холгер Руне (Дания) надигра седмия поставен Алекс де Минор (Австралия) с 6:2, 7:5.

Испанецът Алберт Рамос-Виньолас постигна успех над Лоренцо Музети (Италия) с 1:6, 6:3, 6:4.

Общинският съвет на Пловдив одобри тегленото на 24 милиона лева кредит за стадионите на Ботев и Локомотив