Световният номер 2 Каспер Рууд отпадна на четвъртфиналите в Сеул

от Вяра Илиева
12:35, 30.09.2022
каспер рууд класира първия финал турнирите големия шлем
Снимка: Туитър

Световният номер 2 Каспер Рууд изненадващо отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Сеул от сериите АТП 250 с награден фонд 1 117 930 долара. Той загуби от 56-ия в света японец Йошихито Нишиока с 2:6, 6:3, 2:6 след близо два часа игра. Нишиока ще срещне на полуфиналите американеца Александър Ковачевич, който победи сънародника си Маккензи Макдоналд с 2:1 сета.

Канадецът Денис Шаповалов се класира за полуфиналите. Четвъртият в схемата Шаповалов надигра без проблеми молдовеца Раду Албот с 6:2, 6:2 за час и 13 минути игра.

Канадецът достига до полуфинал на турнир на АТП за втори път тази година след надпреварата в Дубай през март.

В спор за място на финала Шаповалов ще срещне американеца Дженсън Бруксби, който продължава напред в турнира без игра след отказване на съперника му на четвъртфиналите британеца Камерън Нори. Нори даде положителен тест за коронавирус преди мача.