Тандемът Мбапе - Меси донесе победата на ПСЖ над Аячо с 3:0

от Вяра Илиева
08:17, 22.10.2022
Чете се за: 01:35 мин.
Мбапе - Меси ПСЖ-Аячо 3:0

С два гола на Килиан Мбапе и един на Лионел Меси Пари Сен Жермен победи с 3:0 като гост Аячо в първата среща от 12-ия кръг на Френската Лига 1 снощи. Парижани бяха без наказания Неймар. Мбапе откри резултата в 24-ата минута, след като получи отличен пас от Меси, а след това пропусна няколко шанса да стигне до хеттрик.

Отличната игра на ПСЖ в крайна сметка доведе до още две попадения реализирани от Мбапе и Меси. Аржентинецът покачи на 2:0 в 78-ата минута след пас на французина, а четири минути по-късно Мбапе реализира втория си гол в двубоя след асистенция на Меси.

Пари Сен Жермен записа десети успех от началото на сезона и е лидер в класирането с 32 точки пред Лориен, който има 26. Челната тройка затваря Ланс с 24. Аячо заема 18-а позиция с 8 точки.

По-късно днес са мачовете Монпелие - Олимпик Лион и Олимпик Марсилия - Ланс.

Ударите срещу електроцентрали в Украйна излагат на опасност милиони хора, предупреди зам. генерален секретар на ООН