Двама пациенти от Инфекциозна и Окръжна болница в София, които са в тежко състояние и с COVID инфекция, се нуждаят от плазма на вече преболедували.
Донорите трябва да са с кръвна група АБ, да са на възраст между 18 до 55 години, над 50 килограма, но най-важното е да са преболедували доказано COVID-19.
Дарителите могат да се обърнат към Националния център по трансфузионна хематология.
За хората от провинцията, които са подходящи за донори, от сдружението "Лечение на COVID-19 с реконвалесцентна плазма" може да се осигури транспорт и хотел.
За повече подробности можете да се обърнете към д-р Павлина Михайлова, председател на сдружението "Лечение на COVID-19 с леконвалесцентна плазма" - 0898 780 380, 0888 932 147.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро